ORIGINÁLNÍ DESIGN PRO ORIGINÁLNÍ MÓDU

Šárka Berková – koordinátorka módní značky GYPSY MAMA a sociálního podniku RESTART – prodejna nezávislých módních značek, šperků a doplňků.

Šárka je člověk s velkým srdcem a má ráda módu a tak vznikla módní značka GYPSY MAMA  a sociální podnik RESTART. A protože je to sociální podnik, bylo třeba vymyslet originální interiér za minimální finanční prostředky. Opravdu minimální. Což je velký limit a zároveň pořádná výzva.

Vzhledem k celkové myšlence projektu zvítězil koncept s názvem „NEBOJ SA“ inspirované TIMEM i známou pohádkou.

NEBOJ SApřekonat strach, předsudky, vyjít ze sociálního prostředí, vyjít vstříc, odvaha; symbolem tohoto přístupu se stala půlka vraku auta, jež „vyjíždí“ ze zdi směrem k zákazníkovi, zkombinovali jsme prvky streetové tvorby – graffitti, romský symbol vlčího máku, industriální pocit vybydleného dvorky v kontrastu s barevností designových kousků oblečení

Většinu „designu“ tvoří ruční práce, na které se podíleli sami pracovníci RESTARTU. Například originální svítidla ze záclon. Funkční nábytek byl pořízen z IKEA – jak jinak. Nejtvrdší oříšek bylo protáhnout vrak auta dveřmi běžné velikosti. No, povedlo se.

Kapota auta slouží jako plocha pro prezentaci vybraného zboží, vnitřek jako zábava pro děti, když maminky a tatínci nakupují.

REALIZACE: září 2015

www.restart-brno.cz

www.facebook.com/restartbrno

Share Button
  • kapota

  • pokladna

  • malba

  • stojany IKEA

  • světla ze záclon

Související projekty